Kalendář • 18.1.2020

Dnes má svátek Vladislav, zítra Doubravka

Je-li leden chladný a jasný, bude rok úrodný a krásný.

Chystané akce

Zobrazit všechny akce...

Silůvky na malované mapě

Klikněte pro načtení mapy
Interaktivní malovaná mapa Brno-venkov jih

MAPA: © Vydavatelství CBS
www.malovanemapy.cz

Najdete nás na Facebooku

Království Komety

Silůvky jsou součástí Království Komety!

Nabídky práce

Aktuální nabídky práce v okolí Silůvek najdete zde >>>

Jednota Orel

Orel je křesťanskou organizací se sportovní, kulturní a duchovní náplní. Jednota Orel Silůvky byla založena v roce 1919. Po násilném přerušení činnosti v roce 1948 byla činnost Jednoty Orla znovu obnovena v roce 1991. Protože budova orlovny byla v havarijním stavu, došlo v roce 2003 k její celkové rekonstrukci. V roce 2005 byla opravená orlovna slavnostně otevřena a vysvěcena páterem Pavlem Kopeckým. Slavnosti se zůčastnil i páter Bohuslav Bláha z Ořechova a mnoho významných hostů. Jednota Orel Silůvky má v současnosti 70 členů.

Jednota Orel Silůvky pořádá v průběhu roku několik pravidelných akcí: Orelský ples s předtančením v únoru, krojované Martinské hody v listopadu, společně s obcí Silůvky Vánoční koncert v prosinci. Pořádá také společně s Tělocvičnou jednotou Sokol Silůvky, 4. oddílem YMCA T. S. Sokolíkem Silůvky a Obecním úřadem Silůvky tradiční Atletický čtyřboj pro děti při příležitosti Mezinárodního dne dětí. Z duchovních akcí pořádá Jednota Orel Silůvky hodovou mši sv. u zvonice sv. Anny, Orelskou pouť na Svatý Hostýn a župní pouť na Floriánka do Moravského Krumlova.

Ze sportovní činnosti je to především stolní tenis. Jednota Orel Silůvky má čtyři družstva dospělých v soutěžích okresu i kraje. Žáci hrají okresní soutěže. Jednota se zůčastňujeme i atletických soutěží. Žáci se zůčastňují župních i celostátních soutěží v běhu a čtyřboji.

V přízemí Orlovny je hlavní sál, kde se pořádají kulturní akce nebo hrají utkání ve stolním tenisu. Součástí Orlovny je také hospůdka s názvem Orelský klub. V prvním poschodí je posilovna. Sál i další prostory Orlovny jsou nabízeny případným zájemcům k pronájmu na pořádání sportovních, kulturních, společenských, firemních akcí i rodinných oslav. Po domluvě je možno zajistit i občerstvení, studené mísy, chlebíčky.

Přijďte mezi nás za sportem , za kulturou nebo do posilovny.

Kontakt:

Josef Záděra
Anenská 57, 664 46 Silůvky
tel.: 547 225 615
http://orelsiluvky.webnode.cz