Organizace a spolky

Kalendář • 22.7.2018

Dnes má svátek Magdaléna, zítra Libor

Anenské chladné rosy ohlašují pěkné časy.

Chystané akce

Zobrazit všechny akce...

Nejnovější fotogalerie


Mini sraz rodáků - rok po té....
23. 06. 2018


XVI.Všesokolský slet Moravské Bránice
17. 06. 2018


SOKOLSKÝ ZÁJEZD
16. 06. 2018

Zobrazit všechny fotogalerie...

Silůvky na malované mapě

Klikněte pro načtení mapy
Interaktivní malovaná mapa Brno-venkov jih

MAPA: © Vydavatelství CBS
www.malovanemapy.cz

Najdete nás na Facebooku

Království Komety

Silůvky jsou součástí Království Komety!

Nabídky práce

Aktuální nabídky práce v okolí Silůvek najdete zde >>>

Obecní knihovna

K rozvoji vzdělanosti a krácení dlouhých večerů příjemnou četbou pomáhá obecní knihovna, kterou v roce 1887 založil v místní škole známý spisovatel Viktor Kamil Jeřábek, který tehdy v Silůvkách učil. Od svého založení se knihovna několikrát stěhovala, od roku 1971 je umístěna v samostatné budově bývalého holičství na Nádražní ulici.

Půjčovní doba

pátek 13 - 18 hod.

Již druhý rok navštěvují každý měsíc žáci naší školy knihovnu, kde si prohlížejí knihy, paní učitelka jim čte různé zajímavé příběhy. Děti si hlavně půjčují knihy o zvířatech a jejich přátelích. Máme velmi dobrou spolupráci s paní učitelkou Nováčkovou, družinářkou z naší školy.

Z podnětu ministerstva kultury se ve všech knihovnách v naší republice dávají knihy do databáze v počítači. V silůvské knihovně nám tyto seznamy píše paní Jana Veselá, která je s touto prací obeznámená. V současné době si již naši čtenáři mohou vybírat knihy ze seznamu na internetu. Mohou tak snadněji najít vybraný titul a zjistit jestli je zrovna kniha půjčená nebo volná. Současně bude možná i objednávka knih přes internet (odkaz a stránky).

Silůvské knihovna nabízí v současné době 7058 knih. Máme i několik druhů časopisů. Knihovnu navštěvuje 108 čtenářů, dětských čtenářů do 15 let je 29.

Jiřina Zdražílková - knihovnice

Foto: