Vlaková výluka v Brně – most přes Svratku – opatření platná od 9. ledna 2023

Níže popsané opatření platí pouze v pracovní dny v době od 00:00 do 20:00 hodin! Pro nás je důležité, že vlaky od Ivančic a Bohutic budou i nadále jezdit do stanice Brno hlavní nádraží.

Některé vlaky však budou z Brna hl. nádr. odjíždět dříve  asi o 2 až 4 minuty a některé vlaky přijedou do Brna hl. nádr. asi o 2 až 4 minuty později!    Výlukový jízdní řád linky S41

Pouze v pracovní dny z důvodu snížené kapacity trati mezi stanicí Brno hl.n. a Brno H.Heršpice, vždy od 00:00 do 20:00 hodin, pojedou vlaky linky S4 místo do stanice Brna hl.n. do stanice Brno dolní nádraží mimo stanici Brno-Horní Heršpice podle výlukového jízdního řádu.
Z Brna dolního nádraží ke stanici Brno hl.n. je od vlaků linky S4 zavedena autobusová linka X, která ve směru do Brna hl.n. zastavuje u autobusového nádraží.
Opatření se týká i vlaku R54/1925.
Cestující do stanice Brno-Horní Heršpice mohou použít vlaků linky S41. Vybrané spoje linky S41 odjíždějí z Brna hl.n. dříve o cca 2 minuty dle výlukového jízdního řádu.
Přeprava jízdních kol:
Přeprava jízdních kol jako spoluzavazadel není ve spojích náhradní dopravy zajištěna.
Stanoviště náhradní autobusové dopravy:
• Brno hl.n. – před staniční budovou, na ul. Nádražní, zastávka u viaduktu Křenová, stanoviště č.10 (jen nástup) – na ul. Nádražní, zastávka pod smyčkou trolejbusů, stanoviště č.13 (jen výstup))
• Brno autobusové nádraží – zastávka tramvajové linky č.12 (jen ve směru na Hlavní nádraží) • Brno dolní nádraží – před staniční budovou, výstup na protějším chodníku.

Jízdní řády: