Doporučení, informace a nabídka pomoci především seniorům v Silůvkách

Doporučení, informace a nabídka pomoci především seniorům v Silůvkách

Vážení spoluobčané,

jistě už víte z televizních a jiných zpravodajství, že vláda ČR rozhodla, že všichni mají při omezeném a pouze nutném pohybu a pobytu na všech místech mimo bydliště i povinnost zakrýt si nos a ústa a nosit roušku, respirátor, ústenku, šátek, šál, kapesník nebo jinou obdobnou ochrannou pomůcku sloužící k zamezení šíření kapénkových nemocí a koronaviru. Každá osoba je tedy povinna i při pohybu po obci Silůvky mimo bydliště zakrývat si ústa a nos. Během úterý a středy jsme Vám domů doručili „jednorázové“ ochranné roušky a kukly, které se mi podařilo zajistit minulý týden. K nim jsme přidávali i ručně šité roušky od místních šikovných švadlenek. Ty ušité slouží i k opakovanému použití po vhodné desinfekci. To však na delší dobu nouzového stavu nestačí a další látkové roušky pro vás ještě potřebujeme, abyste je mohli mít všichni v případě potřeby k dispozici. Prosíme všechny šikovné švadlenky, aby se také připojily k akci roušky všem. Máte roušky ušité navíc a nabídnete je svým sousedům?  Prosím dejte mi vědět SMS, nebo zavolejte na tel. 724174351. Přijedu pro ně a rádi je rozdáme potřebným lidem po Silůvkách. Roušky dáváme také průběžně k dispozici do obchodu a jsou i na obecním úřadě i na „rouškovníku“ u obecního úřadu.

Vláda ČR také rozhodla, že od pátku jsou zpřístupněny prodejny potravin, lékárny, pošty a drogerie v době od 7.00 do 9.00 hodin pouze pro osoby ve věku nad 65 let.

To znamená, že do prodejny potravin, lékárny, drogerie a na poštu můžete jít kdykoliv mají otevřeno, ovšem v době od 7.00 do 9.00 hodin je vyhrazeno nakupování pouze pro osoby ve věku nad 65 let.

Doporučuji obyvatelům a především seniorům nad 70 let, aby co nejméně vycházeli po dobu trvání nouzového stavu mimo svá obydlí a zahrady, s výjimkou neodkladné návštěvy lékaře, z důvodu nezbytného nákupu léků, nákupu potravin a základních životních potřeb. V případě, že potřebujete pomoc, obraťte se na své rodinné příslušníky a blízké, nebo na nás na obci.

  Jsme na obci připraveni Vám pomoci zvládnout tuto nelehkou situaci a nabízíme především osobám nad 70 let pomoc při zvládání základních životních potřeb, včetně vaření a dovozu obědů, nákupů potravin a léků.

   Neváhejte nás požádat o pomoc a kontaktovat obecní úřad Silůvky na těchto tel. číslech:

    724 174 352 mobil oú, 547 225 127 pevná linka kancelář oú,   

724 174 351  mobil starosta

emaily: obec.siluvky@siluvky.cz ,  starosta@siluvky.cz,

info. také na webových stránkách  :  http://www.siluvky.cz

                                                                                                                                 Zdeněk Prax – starosta obce Silůvky