• Poloha obce

  Obec Silůvky naleznete v Jihomoravském kraji České republiky, vzdušnou čarou přibližně 15 kilometrů jihozápadním směrem od centra Brna ve výšce 270 m.n.m. (střed obce).
  GPS souřadnice středu obce: 49°6″21.511″N, 16°28″4.568″E (mapa a plán ulic).

  Obcí protéká potok Šatava, který pramení mezi sousedními obcemi Prštice a Hlína a protéká obcemi Mělčany, Bratčice, Ledce, Hrušovany u Brna a přibližně 6 km od vodní nádrže Nové Mlýny se vlévá do Svratky.

 • Doprava

  Vlakem nebo autobusem

  Obec Silůvky je začleněná do Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, kde se nachází v zóně 427. Železniční stanice Silůvky se nachází na vlakové trase S41, po které jezdí každou hodinu spoje mezi Brnem a Ivančicemi či Moravským Krumlovem. Přístup na nástupiště je bezbariérový. Dále přes Silůvky vedou autobusové linky IDS JMK číslo 510 a 154.

  Vyhledejte si aktuální spoj na serveru www.idos.cz!
  Přehledné jízdní řády linek projíždějících přes Silůvky: vlakové a autobusové

  Informační tabule aktuálních odjezdů vlaků ze Silůvek.

  Můžete si také nainstalovat do svých chytrých mobilních telefonů aplikaci Můj vlak. Jízdenky si také můžete zakoupit v aplikaci Poseidon.

  Autem

  GPS souřadnice středu obce jsou 49°6″21.511″N, 16°28″4.568″E. Obec leží přibližně 15 km jihozápadně od Brna na silnici č. 152. Pro zobrazení polohy obce, naplánování trasy z nebo do Silůvek i pro zobrazení plánu obce včetně názvů ulic doporučujeme využít server www.mapy.cz

  Letadlem

  Do Brna na letiště v Tuřanech a pak autem, vlakem nebo autobusem. Nedaleko obce je rovněž travnatá přistávací dráha o délce 600m.

 • Stravování a občerstvení

  Restaurace U Pece

  Hledáte netradiční místo pro svatební hostinu, rodinnou oslavu či firemní večírek? Chcete se skvěle najíst v příjemném prostředí? Záleží vám na vysoké kvalitě jídla a profesionální obsluze? Potom je pro vás právě restaurace U Pece, kde si můžete mimo jiné prohlédnout skutečnou pec, tím ideálním místem.

  Otevírací doba:
  jen na objednávku

  Kontakt: 721 768 170  pan Rostislav Hrdlička


  Orelský klub

  Hospůdka ve středu obce v objektu Orlovny je ideálním místem pro odpolední posezení s přáteli. Vedle klasické pivnice je k dispozici nekuřácký salónek či letní zahrádka s možností grilování. Celková kapacita je 70 osob, objekt se proto dá využít i k pořádání oslav či rautů.

  Kontakt Cearca Mihaela       tel. 721273180

  Otevírací doba:
  Otvírací doba Orelského klubu  je od 17 hod. do 22 hod. denně.

  ———————————————————————————————

  Hospoda a restaurace v přírodě SALAŠ

  Provozovatel : Vladimír Urban : mobil 724 214 713

  info na fb : https://www.facebook.com/Sala%C5%A1-446648492410354

 • Turistické trasy a cyklostezky

  Chcete-li si vychutnat krásy přírody v naší obci, vydejte se na vlakové nádraží, kde začíná modrá trasa KČT vedoucí přes Hlínu (kde si můžete prohlédnout např. Rozhlednu Vladimíra Menšíka) do Ivančic a Moravského Krumlova.

  Milovníci cykloturistiky se mohou vydat po jedné ze dvou cyklostezek, které prochází naší obcí.

  Brněnská cyklostezka měří celkem 136 km, začíná v obci Uherčice a končí v Rajhradě, po její severní větvi se dá od Anenského mlýna v údolí říčky Bobravy dostat až do Podolí.
  Trasa 5172 je dlouhá 33,5 km, začíná v Tetčicích a končí ve Vojkovicích.

  Podrobnější informace o cyklostezkách naleznete na stránkách www.cyklo-jizni-morava.cz a www.stezky.cz. Přejeme příjemnou jízdu!

 • Ubytování

  Sokolovna Silůvky

  Umístění budovy Sokolovny na kraji vesnice z ní dělá vhodný objekt pro ubytování větších skupin, které chtějí podnikat výlety do přírody či provádět vlastní hudební, kulturní, sportovní či jiný skupinový program. Spaní je možné v sále tělocvičny na vlastních karimatkách či matracích; k dispozici je elektřina a pitná voda, kuchyňka s možností ohřevu jídla, sprchy s teplou vodou.
  Kapacita: 50 míst

  Kontakt:
  Jiří Sedláček
  tel.: +420 728 123 239

  Orlovna Silůvky

  Budova Orlovny v centru obce nabízí možnost ubytování pro skupiny v několika menších místnostech.
  Kapacita: 30 osob

  Kontakt:
  Josef Záděra
  tel.: +420 547 225 615

  Zde se můžete dočíst více informací o jednotě Orel Silůvky a prohlédnout si fotografie Orlovny.

  Penzion U Pece

  Nabízíme 3 lůžkové, 2 lůžkové i jednolůžkové pokoje. K dispozici je i apartmán. Každý je s vlastní koupelnou (sprcha, WC), TV + Wi Fi.

  Dále nabízíme 2 rodinné domy ke krátkodobému i dlouhodobějšímu pronájmu. Pokoke jsou plně vybavené.

  Cena od 350 Kč za osobu a noc. Více najdete zde.

  Kontakt:
  Penzion U Pece
  Sokolská 17, 664 46 Silůvky

  tel.: +420 721 768 170

  tel.  +420 739 638 602