Poděkování paní Marie Pávkové

Oslav 740 let obce, 120 let hasičů a setkání rodáků se zúčastnila i silůvská rodačka paní Marie Pávková. Zaslala tento dopis s poděkováním, který rádi zveřejňujeme.

 

  • Poděkování

Někdo sbírá známky, někdo pohlednice, jiný porcelán a někdo dokonce míšeňský. Já sbírám staré věci co jsou ručně háčkované, vyšívané, ušité nebo pro patřičnou dobu natvarované. Pro někoho je to veteš, pro mě radost tyto věci zachraňovat a pak se o ně patřičně starat.

V pozdním svém věku jsem se rozhodla vyndat věci z kufru a ukázat. Líbí se, to mě těší. Občas si mě při přehlídce fotí, ale že mě malíř namaluje obraz ?! Jiří ještě jednou velké díky. Byl jsi také jeden z mála mužů, kteří na přehlídku přišli. Moc si toho vážím.

Velké díky všem, kteří vymyslili, naplánovali a uskutečnili úžasné setkání rodáků. Návštěva známých míst i těch nových, setkávání, vzpomínky, až se občas derou slzy do očí. Úžasná výstava fotografií, dokumentů, obrazů a znovu vzpomínky i na ty, kteří jsou pro mě nenahraditelní. Ve vzpomínkách byli s námi. Pokládání věnce k pomníku. Jubileum a vystoupení místních hasičů. Školáci a jejich program – bravo. Ražba pamětních mincí, dárkové předměty. Jen na nic a nikoho nezapomenout, tolik zážitků a dojmů. Zázemí, i nejnáročnější strávník si vybral a jistě byl spokojen. Kdo ochutnal cukroví paní Andrei Kačírkové, její trubičky, ví o čem píši.

Se západem slunce končil parný den. Při dobré hudbě se posadit a společně si zazpívat bylo příjemné. Zásluhou nejen Jiřího Zoufalého nový kalendář pro rok 2018. Bude nám nejen zdobit, ale i připomínat kolik cest a cestiček vede do našich Silůvek.

Díky všem!                                                             Úpřimně Marie Pávková

 

Dodáváme že další retro módní přehlídka v duchu první republiky se bude konat  v pondělí 8. ledna 2018 na obecním úřadě Silůvky.