Dětská vánoční hra Cesty do Betléma

Cesty do Betléma

Milí přátelé, k mé velké radosti se stalo pěknou tradicí, že jsme se po léta na Štědrý den scházeli podvečer v evangelickém kostele v Silůvkách k bohoslužbě s dětskou vánoční hrou. Kostel býval často zaplněn skoro do posledního místečka. Letos se ale, kvůli koronavirové pandemii, takto sejít nemůžeme. Proto jsme se rozhodli vánoční hru natočit, pravda, dost na poslední chvíli. Vyčkávali jsme, jestli nepůjde přece jenom udělat na Štědrý večer shromáždění venku a naživo, když všelijakého vysedávání před monitory máme už většinou víc než dost.

Příběh o narození Ježíše Krista, který je v základu křesťanského slavení vánoc, jsme po jednotlivých scénách v malých skupinkách zahráli a natočili, koronavirově co nejbezpečněji, na různých cestách v Silůvkách a blízkém okolí.

V obvyklém čase vánoční hry, tedy 24. 12. od 15.00 hodin zazní krátké vánoční hlášení v obecním rozhlase a hned potom bude video k vidění na webových stránkách naší obce a  evangelického sboru. Tam pak bude video k vidění i nadále, kdykoli a komukoli, bezplatně.

Od 24. prosince 2020 od 15.00 video najdete zde.

 

Pokud byste si chtěli video přece jen stáhnout a uložit, u pana Jana Rybníčka ho dostanete v HD kvalitě jako soubor mp4.

Děkujeme moc panu Janu Rybníčkovi za jeho profesionalitu, trpělivost a obětavost, bez které by video nebylo.  Zvláštní poděkování patří také Andrejce a Terezce Zoufalým, velkým milovnicím a chovatelkám poníků.

Přejeme Vám všem pěkný zážitek s nadějí, že si ke každému najde cestu radost a světlo, které v sobě tento příběh má.

za všechny účinkující Martina Kadlecová, farářka

 

„Namísto paláce má prostý chlév,

usíná v náručí slámy.

Jesličky zbité má jen z hrubých dřev

v dítěti Bůh je tu s námi.

Všem, kteří bloudí a hledají cíl

kometa na cestu svítí

když máš jen otázky a nemáš sil – to dítě odpoví ti.“

kapela Pranic, Kometa

Požehnané vánoce a do nového roku hodně zdraví, sil a naděje.