Výkopy pro optický kabel – info

Telekomunikační společnosti Cetin +  Self-net + Nej.cz  se spojily a informují nás o tom, že po Velikonocích začnou se zprovozňováním optické sítě a vysokorychlostního internetu v ulicích, kde již mají optické kabely položeny (Pod Lipami, Úvoz, Na Rybníkách, Kopaninky)  a mají v úmyslu během několika měsíců (duben – červen) položit optické kabely i na zbytku obce tak, aby mohli vysokorychlostním internetem přes optiku připojit každou nemovitost. Bude se jednat o mělké ruční výkopové práce s pokládkou trubek a trubiček převážně v chodnících na ul. Anenská, Nádražní, Prachatičky, Sokolská, Trávníky, Na Nivách, částečně ještě v ul. Na Rybníkách a Kopaninky.

Firma provádějící výkopové práce  žádá občany o pochopení a toleranci při provádění výkopů a následném postupném zapravování povrchů a dlažeb.

Doporučuji všem, aby si tento optický kabel pro internet nechali přivést až do domu, nebo na stavební parcelu. I když nyní internet nepotřebujete, tak do budoucna si tím svoji nemovitost zajímavě zhodnotíte.

O zprovoznění optické sítě a možnosti připojení vysokorychlostního internetu se informujte u svých operátorů a poskytovatelů služeb přenosu dat a internetu (např. společnosti O2 , T-mobile, Vodafon,….)

Zdeněk Prax